Kategorie

AROMATERAPIA 

na stronę
 • Energia tej wyjątkowej rośliny to oczyszczanie, pielęgnowanie i wzmacnianie. Potęguje zdolność koncentracji, dodaje siły do podjęcia akcji.

  34,00 zł
  W magazynie
 • Ceramiczny kominek zapachowy służy do podgrzewania olejków eterycznych i wosków zapachowych. Praktyczny dla osób lubiących pięknie pachnące wnętrza, a zarazem bardzo stylowy i elegancki. Kominek składa się z dwóch elementów: miseczki i korpusu.

  44,00 zł
  W magazynie
 • Szałwia jest najczęściej stosowanym, najbardziej wszechstronnym i jednym z najbardziej skutecznych oraz agresywnie oczyszczających ziół. Używana przede wszystkim do oczyszczania, przywracania równowagi, ochrony. Wykazuje działanie lecznicze. Łagodzi stany niepokoju, przygnębienia oraz nadpobudliwości.

  49,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 55 - 57 z 57 elementów

Już ludzie żyjący w czasach starożytnych, między innymi Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Hindusi, używali mocy olejków eterycznych do poprawiania nastroju, ukojenia zmysłów i leczenia różnych dolegliwości. Kleopatra dodawała płatki róż do poduszek, by koić swoje nerwy i szybko zasypiać, a Hipokrates polecał olejki swoim pacjentom do stosowania w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Także dzisiaj aromaterapia może być używana w domu codziennie, a w Magic Mug kupisz naturalne akcesoria do aromaterapii w formie mgiełek, kadzideł, świeczek czy zawieszek.

Aromaterapia działa na ciało i umysł

Do leczenia różnych dolegliwości ciała, uśmierzania bólu, w celach kosmetycznych oraz przy łagodzeniu stanów nerwowych czy obniżonego nastroju, używa się olejków eterycznych. Tę przyjemną formę leczenia stosuje się w gabinetach terapeutycznych, w SPA, sanatoriach, ale również w zaciszu domowym. Olejki pozyskuje się z kwiatów, nasion, korzeni, przypraw, z żywicy, z wosku pszczelego. Wszelkie zapachy można wykorzystywać podczas masaży, kąpieli, płukanek, a także podczas odpoczynku w domu. Specjalnie w tym celu powstały kominki aromaterapeutyczne, kadzidełka, potpourri, zawieszki nasączone olejkami oraz mgiełki, które można rozpylić we wnętrzu lub na pościeli. Akcesoria do aromaterapii kupisz w Magic Mug z dostawą pod wskazany adres.

Naturalne kadzidła zapachowe

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć naturalnych kadzideł, które powstały poprzez zawinięcie esencji kwiatów, ziół, drewna, żywic roślinnych i miodu na patyczki lub w formie wiązek kwiatów i drewienek, którymi można oczyszczać powietrze w domu. Po zapaleniu kadzidełka roznosi się aromat stopniowo uwalnianych olejków eterycznych. Dzięki nim można wyeliminować nieprzyjemne zapachy i nadać wnętrzom aromatu ziół, traw, kwiatów, drzew. Wydzielający się dym może mieć także działanie odkażające, usuwające szkodliwe drobnoustroje, pobudzające umysł do pracy lub kojące. Kadzidełka zapachowe stosuje się w różnego rodzaju aromaterapii. Możesz je zapalić podczas wieczornego odpoczynku, medytacji, modlitwy, sesji jogi oraz podczas wykonywania ćwiczeń relaksacyjnych.

Mgiełki

Mgiełki do aromaterapii składają się z wody, hydrolatu i naturalnych olejków z drzew, owoców, kwiatów, które nadają otoczeniu delikatny zapach. Możesz ich używać do rozpylania we wnętrzu, w szafie, na ubraniach lub na pościeli, by szybciej się zrelaksować i lepiej zasypiać. Wśród mgiełek dostępnych w Magic Mug znajdziesz takie o zapachu: lawendy, werbeny, grejpfruta, ylang ylang, bergamotki, drzewa sandałowego, limonki, paczuli, pomarańczy, bursztynu czy wanilii.

Zawieszki i woreczki zapachowe

Zamiast stosować zawieszki nasączone sztucznymi zapachami, do aromaterapii wybierz naturalne zawieszki zapachowe wykonane np. z wosku sojowego. Piękną zawieszkę możesz włożyć do szafy, powiesić w samochodzie lub w pokoju, a przez długi czas czuć będziesz delikatny aromat. Zawieszki z Magic Mug są ekologicznym zamiennikiem sprayów zapachowych oraz innych odświeżaczy powietrza, a dzięki prawdziwym płatkom kwiatów są też niezwykle urokliwe.