Kategorie

HERBATA EKOLOGICZNA 

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 12 elementów

Według chińskiej legendy herbata liściasta została odkryta zupełnie przypadkiem. W 2700 r p.n.e. cesarz Shen Nunga, odpoczywając w swym ogrodzie, oczekiwał na przyrządzaną przez sługę, gorącą wodę do picia. W pewnym momencie wiejący wiatr strącił liść z pobliskiego drzewa herbacianego, kierując go wprost do filiżanki z wrzątkiem. Władca zachwycił się naparem, który wskutek tego powstał i od tej pory życzył sobie w ten sposób właśnie przygotowywać napoje.

Obecnie herbata liściasta to napój znany i uwielbiany na całym świecie. Nieodłączny element codziennej rutyny od tysięcy lat ewoluował i ulegał licznym zmianom uwarunkowanym lokalizacją, tradycją, kulturą i klimatem. Dziś w każdym sklepie, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym, znajdziemy szeroki wachlarz asortymentu herbacianego. Sam proces parzenia czaju jest sztuką, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość produktu, który zapewni wyjątkowy smak, głęboki aromat i walory zdrowotne.

Herbata ekologiczna

Herbata ekologiczna to nie tylko gwarancja dużo lepszego smaku, ale przede wszystkim znacznie zdrowsza wersja napoju. Wysoka zawartość witamin i pozytywnie wpływających na układ krążenia flawonoidów to cecha wyróżniająca ekologiczną herbatę na tle pozostałych produktów. Ekologiczne wyroby świadczą jednocześnie o naturalnym pochodzeniu i pozytywnym wpływie na środowisko. Organiczny odpowiednik tego popularnego naparu to wykorzystanie w 100% naturalnych metod produkcji, które pozwalają na ochronę zasobów ziemi i bioróżnorodności.

Herbata ekologiczna to także doskonała propozycja dla miłośników pobudzających napojów. Naturalny zastrzyk energii to niskokaloryczna, znacznie zdrowsza (i smaczniejsza!) alternatywa dla energetyków. Tak dużo bardziej wartościowy zamiennik wprowadzony do codziennej diety gwarantuje nie tylko pobudzenie i pyszne urozmaicenie, ale także pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie.

Ponadto, ekologiczne herbaty cenione są ze względu na proces uprawy. W przypadku organicznego czaju wykorzystuje się jedynie nawozy kompostowe lub nawozy zielone. Gospodarka w pełni pozbawiona pestycydów, chemii i antybiotyków to odciążenie środowiska naturalnego, ochrona organizmów żywych, ekosystemu i „czysty” produkt finalny.
Wybór ekologicznej herbaty daje nam gwarancję, że w pełni korzystamy z dobroczynnych działań napoju. Unikając ryzyka kontaktu z potencjalnie szkodliwymi i chemicznymi substancjami, chronimy siebie i środowisko naturalne.

Herbata na prezent

Angielskie przysłowie mówi „tea is always a good idea”, co jest najlepszym dowodem na słuszność obdarowania bliskich tym wspaniałym naparem. W przypadku herbaty na prezent, zarówno smak, jak i opakowanie są istotne. W Magic Mug dbamy o to, aby każdy prezent był podarunkiem wyjątkowym, tym od serca.

Jeśli więc chcesz podarować ważnej dla Ciebie osobie upominek, który rozgrzeje serce i dłonie, a przy okazji rozkocha podniebienie – polecamy nasze wyjątkowe zestawy.

Klimatyczne opakowania kryjące w sobie niepowtarzalne mieszanki sprawiają, że herbata na prezent jest idealnym pomysłem na każdą okazję. Ze szczególną uwagą tworzymy nasze propozycje prezentowe, aby cieszyły nie tylko smakiem i widokiem, ale i właściwościami zdrowotnymi.

Zapraszamy do Magic Mug. Tutaj odkryjemy przed Tobą prawdziwą magię, która mieści się w jednym kubku.