SZCZOTKI DO CIAŁA 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Do tego, że pielęgnacja szczotką do masażu ciała ma same zalety, nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Skóra z biegiem lat traci na jędrności i wyglądzie, a tak prosta i naturalna metoda pomaga zachować młodość i zdrowie. Jeśli więc borykacie się z problemem cellulitu, a sylwetka nie jest powodem do dumy i radości – szczotka do ciała to rozwiązanie dla Was.

Metoda masażu na sucho wywodzi się już ze starożytności. Przodkowie Chińczyków, w celu zachowania urody, do rytuałów pielęgnacyjnych wykorzystywali owoce trukwy ostrokątnej, a Indianie – suszonych kolb kukurydzy. Forma szczotki do suchego masażu znalazła także swój odpowiednik w kraju Kwitnącej Wiśni. Ukoronowaniem tradycyjnej japońskiej kąpieli było masowanie suszonymi owocami trukwy egipskiej oraz kawałkami materiału. Natomiast Grecy i Finlandczycy w tym celu wykorzystywali metalowych skrobaków lub gałązek brzozy.

Masaż skóry na sucho to zdecydowanie powrót do korzeni – do tego, co naturalne i zgodne z pozytywną aurą. Z wielu źródeł medycyny azjatyckiej dowiedzieć się można, że taki rodzaj pielęgnacji ma nie tylko doskonały wpływ na stan skóry, ale i samopoczucie.

Dziś gałązki drzew zostały zastąpione przez szczotki do masażu na sucho, co zdecydowanie jest wygodą i piękną ozdobą kosmetyczki – nasze produkty to wyroby ekologiczne, które charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i estetyka.

Szczotka do ciała i szczotka do twarzy to naturalne kosmetyki, dzięki którym zachowasz młodość i promienny wygląd skóry na długo.

Dlaczego warto sięgnąć po szczotkę do masażu na sucho?

  • Masaż pozwala pozbyć się z organizmu toksyn i zanieczyszczeń
  • Pobudza proces krążenia i pracę układu limfatycznego
  • Stymuluje pracę komórek, które transportują znacznie większą ilość tlenu
  • Poprawia działanie mięśni i zwiększa czułość zakończeń nerwowych, dzięki czemu poprawia całokształt działań układu hormonalnego

Ponadto, szczotka do masażu ciała pobudza mózg do pozytywnego działania, za pomocą stymulacji naskórka. Przypływ endorfin, wytwarzanych podczas kontaktu z miłym w dotyku włosiem, pozytywnie wpływa na nastrój i samopoczucie. Masaż pozwala również rozbić nagromadzoną podskórnie tkankę tłuszczową, dzięki czemu redukuje cellulit i mało estetyczne nierówności. Taki zabieg to najprostsza  droga do uniknięcia stanów zapalnych.

Szczotka do suchego masażu jest również doskonałym narzędziem do pozbycia się problemów z wrastającymi włoskami, szorstką skórą i napięciem.

Regularne stosowanie tak przyjemnego rytuału piękności zapewni jędrność skóry, gładkość, znacznie lepsze krążenie, koloryt, wyciszenie całego ciała, ale i umysłu.

Jak i kiedy stosować szczotki do masażu na sucho?

Fakt, że stres „odkłada” nam się w ciele, jest znany nie od dziś. Przyjmujemy na barki codzienne problemy z pracy, domu, wszystkie zmartwienia i niepokoje. Długotrwałe napięcie potrafi doprowadzić do poważnych problemów, owocując nieprzyjemnymi skutkami. Dlatego umiejętność „uspokojenia” i regeneracji ciała i umysłu to nie tylko przyjemne zakończenia dnia, ale i obowiązek w stosunku do zdrowia i troski o samego siebie.

Szczotka do masażu na sucho zastosowana z samego rana pozwoli pozytywnie nastawić się na cały dzień, doda energii i pobudzi, natomiast wieczorem uwolni od napięć, przynosząc kojące rozluźnienie. Po masażu najlepiej nałożyć na ciało ulubiony balsam, by substancje zawarte w nim zostały wchłonięte jeszcze skuteczniej. Złuszczona, miękka skóra znacznie lepiej absorbuje substancje aktywne kosmetyków, czerpiąc to, co najlepsze. Jednym z najważniejszych aspektów masażu jest również sposób jego wykonania. Ruchy powinny być posuwiste, zawsze w stronę serca. Umożliwi to prawidłowy przepływ limfy, pobudzi krążenie oraz usunie obrzęki.

Pozytywne efekty stosowania szczotki do masażu na sucho, zauważycie już po 3 zabiegach. Istotnym jest natomiast częstotliwość pielęgnacji. Najlepiej, aby wykonywać ją regularnie, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Każdy kolejny zabieg to coraz gładsza skóra i coraz lepsza produkcja kolagenu, elastyny oraz substancji podporowych.

Szczotka do masażu na sucho to doskonały sposób na Twoje własne domowe SPA. Jak widać, skóra nie wymaga drogich zabiegów, ostrzykiwania i nieprzyjemnych katuszy. Naturalne sposoby, znane i cenione od pokoleń, to gwarancja pięknego wyglądu i zdrowia.